Başlarken…

Merhaba!

Yaklaşık 2007 yılından beri tuttuğum blogumu saf bir anımda yok ettim. Yakınlarda bir yerde yedeği olacaktı ama kim arasın şimdi?! Hazır eski blog uçmuşken ve ben Youtube kanalıma bir süre ara vermişken, 29 yıllık hayatımın Ekim 2015’de bana vermiş olduğu minik ama baldan tatlı kuzusu, kızım Lida ile ilgili yeni bir blog açmak istedim. Hamilelik sürecim, yaşadığım zorluklar, yaptığım önemli alışverişler, vazgeçemediklerim, kızımı dünyaya getirişim ve sonrasında bebekli günleri nasıl geçirdiğim ile ilgili paylaşacaklarım var.

Kızımın adı Lida, fakat bu blogda arada kendisinden Zibidikuş olarak bahsedeceğim. Annesi ve babası olarak bizim için her şey çok taze, her şey o kadar yeni ki, tüm tecrübelerimiz onun yaşı ile bir. Ben kızımla büyüyorum, bu süreçte okuyarak, dinleyerek ve gözlemleyerek kendime bir yol çiziyorum. Psikolog değilim, pedagog değilim, tüm paylaşacaklarım kendi tecrübelerim olacak. Nelere şaşırıp nelere sevineceğiz? hepsini sizlerle paylaşmak istedim. Bu yolda bizimle yürüyen başka taze anne ve babalar varsa umarım bazı noktalarda bir faydamız olur. Sıkılmadan okuyabileceğiniz bir blog olması dileğimle…

Şimdiden çok teşekkürler 🙂

Başlarken…” üzerine 11 yorum

 1. Rabia dedi ki:

  Hayırlı olsun dilara hanım. Nedense sizi dinlemek izlemek hoşuma gidiyor. Gördüğüm kadarıyla aynınhassasiyetlere sahibiz. Sanırım beni paylaşımlarınıza çeken bu. Umarım kısa sürede cok okunan bir blog olur. Ve hepimiz tecrübelerinizden yararlanırız. Bize kattıklarınız için çok teşekkürler

 2. meryem dedi ki:

  Bende taze anne sayılırım:) kızım Lida dan sadece 1 ay küçük paylaşımlarinizdan çok faydalaniyorum cokkk tskler

 3. bipalyaco dedi ki:

  Bütün anne adayları çocuğunuzun gelişimi kadar mutlu olması da önemli bunun için bipalyaço ekibi olarak çocuğunuzun özel günlerinde yanınızda olmak bizim için çok değerli. Onlar gülsün bizlerde gülelim.

 4. Melodi Eroğul dedi ki:

  Biz de 6 ay kadar gerinizden geliyoruz. Fakat, Lida’nın şimdiki halini, kızıma çok benzetiyorum. Bazen içimden, Simirna’nın büyümüş hali diye geçiriyorum. Bazen paylaşımlarınız bize çok yardımcı oluyor. Özellikle blw konusunda çok cesaretlendiğimi söyleyebilirim. Hele fiskiye saçları 🙂 beni benden alıyor. Umarım güzel Lida aynı harikalıkta devam eder.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir